RS 200 Youth Championships

Results are provisional as of 14:02 on September 6, 2021

RS200 Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 27, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Name Class SailNo. Home Club HelmName CrewName R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st RS200   O 1215 CMYC Murray Hampshire Pheobe Warren 1.0 (12.0) 1.0 1.0 1.0 2.0 4.0 22.0 10.0
2nd RS200 TBC O 1521 CMYC Morgan Peach Bethan Matthew 6.0 2.0 2.0 3.0 (28.0 OCS) 1.0 1.0 43.0 15.0
3rd RS200   Y 1270 DWSC Alex Smallwood Callum Farnden 3.0 1.0 3.0 5.0 (28.0 OCS) 3.0 8.0 51.0 23.0
4th RS200 Sharp as a Marble Y 1680 HISC Rory Odell Henry Jameson 2.0 4.0 5.0 6.0 5.0 (8.0) 3.0 33.0 25.0
5th RS200 Morag Y 880 HISC James Hammett Annie Hammett 7.0 3.0 4.0 4.0 (28.0 OCS) 7.0 2.0 55.0 27.0
6th RS200 Nicola Y 1179 Waldringfield Archie Penn Erin Marks 4.0 5.0 8.0 2.0 10.0 5.0 (28.0 BFD) 62.0 34.0
7th RS200   J 1237 Frensham Pond Sailing Club Tom Ahlheid Tristan Ahlheid (9.0) 8.0 9.0 7.0 2.0 4.0 5.0 44.0 35.0
8th RS200   J 1681 ISC Bertie Fisher Julia Staite 8.0 (11.0) 7.0 8.0 9.0 6.0 10.0 59.0 48.0
9th RS200 Twocan J 1439 Bristol Corinthian Yacht Club Bettine Harris Anna Horackova (11.0) 9.0 6.0 11.0 6.0 11.0 11.0 65.0 54.0
10th RS200   Y 1543 Wessex SC Jamie Harris Hattie Collingridge 10.0 7.0 (12.0) 12.0 4.0 10.0 12.0 67.0 55.0
11th RS200   Y 1636 Frensham Pond S.C. Finbarr Wormwell Rebecca Videlo 13.0 14.0 14.0 (25.0) 3.0 13.0 6.0 88.0 63.0
12th RS200   Y 1415 Hayling Island SC James Hall Finn Elliot 12.0 6.0 18.0 9.0 8.0 (24.0) 14.0 91.0 67.0
13th RS200 Calypso O 1340 Waldringfield SC Edward Harris Alex 5.0 10.0 (21.0) 10.0 15.0 9.0 20.0 90.0 69.0
14th RS200   J 1684 St Mawes Sailing Club Amy Boyle Esme Barraclough 14.0 13.0 10.0 15.0 11.0 (18.0) 9.0 90.0 72.0
15th RS200 Elephant J 1643   Ben Goult Fiona Nee 21.0 (26.0) 17.0 13.0 18.0 12.0 13.0 120.0 94.0
16th RS200 Sea Breeze J 1660 FPSC Sam Goult Sarah McEwan 18.0 20.0 20.0 18.0 7.0 (21.0) 16.0 120.0 99.0
17th RS200   J 939 Roa Island / Windermere School James Johnson Tom Johnson 19.0 15.0 (24.0) 17.0 14.0 16.0 18.0 123.0 99.0
18th RS200 Elmo Y 1309 Wessex Sailing Club Scott Wilkinson Zoe 20.0 16.0 15.0 (21.0) 20.0 15.0 17.8 RDGa 124.8 103.8
19th RS200 No Excuse J 1100 Frensham Pond Sailing Club Bridgitte Nee Tom Walker (25.0) 17.0 22.0 23.0 12.0 14.0 19.0 132.0 107.0
20th RS200   J 446 Frensham Pond Sailing Club Toby Slump Mimie Slump 22.0 21.0 19.0 (26.0) 17.0 23.0 7.0 135.0 109.0
21st RS200 Tinkle Winkle J 728 Leigh and lowton Sailing Club, Abersoch Adam Catlow Jake Faithfull 23.0 (25.0) 16.0 24.0 13.0 17.0 17.0 135.0 110.0
22nd RS200   Y 999 Frensham pond sailing club Charlotte VIdelo Ben Flower 17.0 18.0 23.0 22.0 16.0 20.0 (28.0 BFD) 144.0 116.0
23rd RS200   Y 1433 HISC Blythe Berry Dilly Ala 16.0 19.0 11.0 19.0 (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 149.0 121.0
24th RS200     1363 Frensham Pond Will Shepherd Toby Slump 24.0 24.0 27.0 14.0 19.0 (28.0 OCS) 15.0 151.0 123.0
25th RS200   J 1417 Frensham Pond Sailing Club Ryan Harris George Little 27.0 27.0 13.0 16.0 22.0 19.0 (28.0 DNF) 152.0 124.0
26th RS200   J 1402 Yorkshire Dales Sailing Club Ben Dearden Alice Carter 15.0 22.0 25.0 20.0 21.0 22.0 (28.0 BFD) 153.0 125.0
27th RS200   J 1253 Broadstairs SC Tom Hirst Joe Sutton-Jones 26.0 23.0 26.0 27.0 23.0 (28.0 DNS) 28.0 DNS 181.0 153.0

R1 - 04/09/21

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Name Class SailNo. Home Club HelmName CrewName Place Points
1 RS200   O 1215 CMYC Murray Hampshire Pheobe Warren 1 1.0
2 RS200 Sharp as a Marble Y 1680 HISC Rory Odell Henry Jameson 2 2.0
3 RS200   Y 1270 DWSC Alex Smallwood Callum Farnden 3 3.0
4 RS200 Nicola Y 1179 Waldringfield Archie Penn Erin Marks 4 4.0
5 RS200 Calypso O 1340 Waldringfield SC Edward Harris Alex 5 5.0
6 RS200 TBC O 1521 CMYC Morgan Peach Bethan Matthew 6 6.0
7 RS200 Morag Y 880 HISC James Hammett Annie Hammett 7 7.0
8 RS200   J 1681 ISC Bertie Fisher Julia Staite 8 8.0
9 RS200   J 1237 Frensham Pond Sailing Club Tom Ahlheid Tristan Ahlheid 9 9.0
10 RS200   Y 1543 Wessex SC Jamie Harris Hattie Collingridge 10 10.0
11 RS200 Twocan J 1439 Bristol Corinthian Yacht Club Bettine Harris Anna Horackova 11 11.0
12 RS200   Y 1415 Hayling Island SC James Hall Finn Elliot 12 12.0
13 RS200   Y 1636 Frensham Pond S.C. Finbarr Wormwell Rebecca Videlo 14 13.0
14 RS200   J 1684 St Mawes Sailing Club Amy Boyle Esme Barraclough 15 14.0
15 RS200   J 1402 Yorkshire Dales Sailing Club Ben Dearden Alice Carter 16 15.0
16 RS200   Y 1433 HISC Blythe Berry Dilly Ala 17 16.0
17 RS200   Y 999 Frensham pond sailing club Charlotte VIdelo Ben Flower 18 17.0
18 RS200 Sea Breeze J 1660 FPSC Sam Goult Sarah McEwan 19 18.0
19 RS200   J 939 Roa Island / Windermere School James Johnson Tom Johnson 20 19.0
20 RS200 Elmo Y 1309 Wessex Sailing Club Scott Wilkinson Zoe 21 20.0
21 RS200 Elephant J 1643   Ben Goult Fiona Nee 22 21.0
22 RS200   J 446 Frensham Pond Sailing Club Toby Slump Mimie Slump 23 22.0
23 RS200 Tinkle Winkle J 728 Leigh and lowton Sailing Club, Abersoch Adam Catlow Jake Faithfull 24 23.0
24 RS200     1363 Frensham Pond Will Shepherd Toby Slump 25 24.0
25 RS200 No Excuse J 1100 Frensham Pond Sailing Club Bridgitte Nee Tom Walker 26 25.0
26 RS200   J 1253 Broadstairs SC Tom Hirst Joe Sutton-Jones 27 26.0
27 RS200   J 1417 Frensham Pond Sailing Club Ryan Harris George Little 28 27.0

R2 - 04/09/21

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Name Class SailNo. Home Club HelmName CrewName Place Points
1 RS200   Y 1270 DWSC Alex Smallwood Callum Farnden 1 1.0
2 RS200 TBC O 1521 CMYC Morgan Peach Bethan Matthew 2 2.0
3 RS200 Morag Y 880 HISC James Hammett Annie Hammett 3 3.0
4 RS200 Sharp as a Marble Y 1680 HISC Rory Odell Henry Jameson 4 4.0
5 RS200 Nicola Y 1179 Waldringfield Archie Penn Erin Marks 5 5.0
6 RS200   Y 1415 Hayling Island SC James Hall Finn Elliot 6 6.0
7 RS200   Y 1543 Wessex SC Jamie Harris Hattie Collingridge 7 7.0
8 RS200   J 1237 Frensham Pond Sailing Club Tom Ahlheid Tristan Ahlheid 8 8.0
9 RS200 Twocan J 1439 Bristol Corinthian Yacht Club Bettine Harris Anna Horackova 9 9.0
10 RS200 Calypso O 1340 Waldringfield SC Edward Harris Alex 10 10.0
11 RS200   J 1681 ISC Bertie Fisher Julia Staite 11 11.0
12 RS200   O 1215 CMYC Murray Hampshire Pheobe Warren 12 12.0
13 RS200   J 1684 St Mawes Sailing Club Amy Boyle Esme Barraclough 13 13.0
14 RS200   Y 1636 Frensham Pond S.C. Finbarr Wormwell Rebecca Videlo 14 14.0
15 RS200   J 939 Roa Island / Windermere School James Johnson Tom Johnson 15 15.0
16 RS200 Elmo Y 1309 Wessex Sailing Club Scott Wilkinson Zoe 16 16.0
17 RS200 No Excuse J 1100 Frensham Pond Sailing Club Bridgitte Nee Tom Walker 17 17.0
18 RS200   Y 999 Frensham pond sailing club Charlotte VIdelo Ben Flower 18 18.0
19 RS200   Y 1433 HISC Blythe Berry Dilly Ala 19 19.0
20 RS200 Sea Breeze J 1660 FPSC Sam Goult Sarah McEwan 20 20.0
21 RS200   J 446 Frensham Pond Sailing Club Toby Slump Mimie Slump 21 21.0
22 RS200   J 1402 Yorkshire Dales Sailing Club Ben Dearden Alice Carter 22 22.0
23 RS200   J 1253 Broadstairs SC Tom Hirst Joe Sutton-Jones 23 23.0
24 RS200     1363 Frensham Pond Will Shepherd Toby Slump 24 24.0
25 RS200 Tinkle Winkle J 728 Leigh and lowton Sailing Club, Abersoch Adam Catlow Jake Faithfull 25 25.0
26 RS200 Elephant J 1643   Ben Goult Fiona Nee 26 26.0
27 RS200   J 1417 Frensham Pond Sailing Club Ryan Harris George Little 28 27.0

R3 - 04/09/21

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Name Class SailNo. Home Club HelmName CrewName Place Points
1 RS200   O 1215 CMYC Murray Hampshire Pheobe Warren 1 1.0
2 RS200 TBC O 1521 CMYC Morgan Peach Bethan Matthew 2 2.0
3 RS200   Y 1270 DWSC Alex Smallwood Callum Farnden 3 3.0
4 RS200 Morag Y 880 HISC James Hammett Annie Hammett 4 4.0
5 RS200 Sharp as a Marble Y 1680 HISC Rory Odell Henry Jameson 5 5.0
6 RS200 Twocan J 1439 Bristol Corinthian Yacht Club Bettine Harris Anna Horackova 6 6.0
7 RS200   J 1681 ISC Bertie Fisher Julia Staite 7 7.0
8 RS200 Nicola Y 1179 Waldringfield Archie Penn Erin Marks 8 8.0
9 RS200   J 1237 Frensham Pond Sailing Club Tom Ahlheid Tristan Ahlheid 9 9.0
10 RS200   J 1684 St Mawes Sailing Club Amy Boyle Esme Barraclough 10 10.0
11 RS200   Y 1433 HISC Blythe Berry Dilly Ala 11 11.0
12 RS200   Y 1543 Wessex SC Jamie Harris Hattie Collingridge 12 12.0
13 RS200   J 1417 Frensham Pond Sailing Club Ryan Harris George Little 13 13.0
14 RS200   Y 1636 Frensham Pond S.C. Finbarr Wormwell Rebecca Videlo 14 14.0
15 RS200 Elmo Y 1309 Wessex Sailing Club Scott Wilkinson Zoe 15 15.0
16 RS200 Tinkle Winkle J 728 Leigh and lowton Sailing Club, Abersoch Adam Catlow Jake Faithfull 16 16.0
17 RS200 Elephant J 1643   Ben Goult Fiona Nee 17 17.0
18 RS200   Y 1415 Hayling Island SC James Hall Finn Elliot 18 18.0
19 RS200   J 446 Frensham Pond Sailing Club Toby Slump Mimie Slump 19 19.0
20 RS200 Sea Breeze J 1660 FPSC Sam Goult Sarah McEwan 20 20.0
21 RS200 Calypso O 1340 Waldringfield SC Edward Harris Alex 21 21.0
22 RS200 No Excuse J 1100 Frensham Pond Sailing Club Bridgitte Nee Tom Walker 22 22.0
23 RS200   Y 999 Frensham pond sailing club Charlotte VIdelo Ben Flower 23 23.0
24 RS200   J 939 Roa Island / Windermere School James Johnson Tom Johnson 24 24.0
25 RS200   J 1402 Yorkshire Dales Sailing Club Ben Dearden Alice Carter 25 25.0
26 RS200   J 1253 Broadstairs SC Tom Hirst Joe Sutton-Jones 26 26.0
27 RS200     1363 Frensham Pond Will Shepherd Toby Slump 27 27.0

R4 - 04/09/21

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Name Class SailNo. Home Club HelmName CrewName Place Points
1 RS200   O 1215 CMYC Murray Hampshire Pheobe Warren 1 1.0
2 RS200 Nicola Y 1179 Waldringfield Archie Penn Erin Marks 2 2.0
3 RS200 TBC O 1521 CMYC Morgan Peach Bethan Matthew 3 3.0
4 RS200 Morag Y 880 HISC James Hammett Annie Hammett 4 4.0
5 RS200   Y 1270 DWSC Alex Smallwood Callum Farnden 5 5.0
6 RS200 Sharp as a Marble Y 1680 HISC Rory Odell Henry Jameson 6 6.0
7 RS200   J 1237 Frensham Pond Sailing Club Tom Ahlheid Tristan Ahlheid 7 7.0
8 RS200   J 1681 ISC Bertie Fisher Julia Staite 8 8.0
9 RS200   Y 1415 Hayling Island SC James Hall Finn Elliot 9 9.0
10 RS200 Calypso O 1340 Waldringfield SC Edward Harris Alex 10 10.0
11 RS200 Twocan J 1439 Bristol Corinthian Yacht Club Bettine Harris Anna Horackova 11 11.0
12 RS200   Y 1543 Wessex SC Jamie Harris Hattie Collingridge 12 12.0
13 RS200 Elephant J 1643   Ben Goult Fiona Nee 13 13.0
14 RS200     1363 Frensham Pond Will Shepherd Toby Slump 14 14.0
15 RS200   J 1684 St Mawes Sailing Club Amy Boyle Esme Barraclough 15 15.0
16 RS200   J 1417 Frensham Pond Sailing Club Ryan Harris George Little 16 16.0
17 RS200   J 939 Roa Island / Windermere School James Johnson Tom Johnson 17 17.0
18 RS200 Sea Breeze J 1660 FPSC Sam Goult Sarah McEwan 18 18.0
19 RS200   Y 1433 HISC Blythe Berry Dilly Ala 19 19.0
20 RS200   J 1402 Yorkshire Dales Sailing Club Ben Dearden Alice Carter 20 20.0
21 RS200 Elmo Y 1309 Wessex Sailing Club Scott Wilkinson Zoe 21 21.0
22 RS200   Y 999 Frensham pond sailing club Charlotte VIdelo Ben Flower 22 22.0
23 RS200 No Excuse J 1100 Frensham Pond Sailing Club Bridgitte Nee Tom Walker 23 23.0
24 RS200 Tinkle Winkle J 728 Leigh and lowton Sailing Club, Abersoch Adam Catlow Jake Faithfull 24 24.0
25 RS200   Y 1636 Frensham Pond S.C. Finbarr Wormwell Rebecca Videlo 25 25.0
26 RS200   J 446 Frensham Pond Sailing Club Toby Slump Mimie Slump 26 26.0
27 RS200   J 1253 Broadstairs SC Tom Hirst Joe Sutton-Jones 27 27.0

R5 - 05/09/21

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Name Class SailNo. Home Club HelmName CrewName Place Points
1 RS200   O 1215 CMYC Murray Hampshire Pheobe Warren 1 1.0
2 RS200   J 1237 Frensham Pond Sailing Club Tom Ahlheid Tristan Ahlheid 2 2.0
3 RS200   Y 1636 Frensham Pond S.C. Finbarr Wormwell Rebecca Videlo 3 3.0
4 RS200   Y 1543 Wessex SC Jamie Harris Hattie Collingridge 4 4.0
5 RS200 Sharp as a Marble Y 1680 HISC Rory Odell Henry Jameson 5 5.0
6 RS200 Twocan J 1439 Bristol Corinthian Yacht Club Bettine Harris Anna Horackova 6 6.0
7 RS200 Sea Breeze J 1660 FPSC Sam Goult Sarah McEwan 7 7.0
8 RS200   Y 1415 Hayling Island SC James Hall Finn Elliot 8 8.0
9 RS200   J 1681 ISC Bertie Fisher Julia Staite 9 9.0
10 RS200 Nicola Y 1179 Waldringfield Archie Penn Erin Marks 10 10.0
11 RS200   J 1684 St Mawes Sailing Club Amy Boyle Esme Barraclough 11 11.0
12 RS200 No Excuse J 1100 Frensham Pond Sailing Club Bridgitte Nee Tom Walker 12 12.0
13 RS200 Tinkle Winkle J 728 Leigh and lowton Sailing Club, Abersoch Adam Catlow Jake Faithfull 13 13.0
14 RS200   J 939 Roa Island / Windermere School James Johnson Tom Johnson 14 14.0
15 RS200 Calypso O 1340 Waldringfield SC Edward Harris Alex 15 15.0
16 RS200   Y 999 Frensham pond sailing club Charlotte VIdelo Ben Flower 16 16.0
17 RS200   J 446 Frensham Pond Sailing Club Toby Slump Mimie Slump 17 17.0
18 RS200 Elephant J 1643   Ben Goult Fiona Nee 18 18.0
19 RS200     1363 Frensham Pond Will Shepherd Toby Slump 19 19.0
20 RS200 Elmo Y 1309 Wessex Sailing Club Scott Wilkinson Zoe 20 20.0
21 RS200   J 1402 Yorkshire Dales Sailing Club Ben Dearden Alice Carter 21 21.0
22 RS200   J 1417 Frensham Pond Sailing Club Ryan Harris George Little 22 22.0
23 RS200   J 1253 Broadstairs SC Tom Hirst Joe Sutton-Jones 23 23.0
24 RS200 TBC O 1521 CMYC Morgan Peach Bethan Matthew OCS 28.0
24 RS200   Y 1270 DWSC Alex Smallwood Callum Farnden OCS 28.0
24 RS200 Morag Y 880 HISC James Hammett Annie Hammett OCS 28.0

R6 - 05/09/21

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Name Class SailNo. Home Club HelmName CrewName Place Points
1 RS200 TBC O 1521 CMYC Morgan Peach Bethan Matthew 1 1.0
2 RS200   O 1215 CMYC Murray Hampshire Pheobe Warren 2 2.0
3 RS200   Y 1270 DWSC Alex Smallwood Callum Farnden 3 3.0
4 RS200   J 1237 Frensham Pond Sailing Club Tom Ahlheid Tristan Ahlheid 4 4.0
5 RS200 Nicola Y 1179 Waldringfield Archie Penn Erin Marks 5 5.0
6 RS200   J 1681 ISC Bertie Fisher Julia Staite 6 6.0
7 RS200 Morag Y 880 HISC James Hammett Annie Hammett 7 7.0
8 RS200 Sharp as a Marble Y 1680 HISC Rory Odell Henry Jameson 8 8.0
9 RS200 Calypso O 1340 Waldringfield SC Edward Harris Alex 9 9.0
10 RS200   Y 1543 Wessex SC Jamie Harris Hattie Collingridge 10 10.0
11 RS200 Twocan J 1439 Bristol Corinthian Yacht Club Bettine Harris Anna Horackova 11 11.0
12 RS200 Elephant J 1643   Ben Goult Fiona Nee 12 12.0
13 RS200   Y 1636 Frensham Pond S.C. Finbarr Wormwell Rebecca Videlo 13 13.0
14 RS200 No Excuse J 1100 Frensham Pond Sailing Club Bridgitte Nee Tom Walker 14 14.0
15 RS200 Elmo Y 1309 Wessex Sailing Club Scott Wilkinson Zoe 15 15.0
16 RS200   J 939 Roa Island / Windermere School James Johnson Tom Johnson 16 16.0
17 RS200 Tinkle Winkle J 728 Leigh and lowton Sailing Club, Abersoch Adam Catlow Jake Faithfull 17 17.0
18 RS200   J 1684 St Mawes Sailing Club Amy Boyle Esme Barraclough 18 18.0
19 RS200   J 1417 Frensham Pond Sailing Club Ryan Harris George Little 19 19.0
20 RS200   Y 999 Frensham pond sailing club Charlotte VIdelo Ben Flower 20 20.0
21 RS200 Sea Breeze J 1660 FPSC Sam Goult Sarah McEwan 21 21.0
22 RS200   J 1402 Yorkshire Dales Sailing Club Ben Dearden Alice Carter 22 22.0
23 RS200   J 446 Frensham Pond Sailing Club Toby Slump Mimie Slump 23 23.0
24 RS200   Y 1415 Hayling Island SC James Hall Finn Elliot 24 24.0
25 RS200     1363 Frensham Pond Will Shepherd Toby Slump OCS 28.0
25 RS200   J 1253 Broadstairs SC Tom Hirst Joe Sutton-Jones DNS 28.0

R7 - 05/09/21

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Name Class SailNo. Home Club HelmName CrewName Place Points
1 RS200 TBC O 1521 CMYC Morgan Peach Bethan Matthew 1 1.0
2 RS200 Morag Y 880 HISC James Hammett Annie Hammett 2 2.0
3 RS200 Sharp as a Marble Y 1680 HISC Rory Odell Henry Jameson 3 3.0
4 RS200   O 1215 CMYC Murray Hampshire Pheobe Warren 4 4.0
5 RS200   J 1237 Frensham Pond Sailing Club Tom Ahlheid Tristan Ahlheid 5 5.0
6 RS200   Y 1636 Frensham Pond S.C. Finbarr Wormwell Rebecca Videlo 6 6.0
7 RS200   J 446 Frensham Pond Sailing Club Toby Slump Mimie Slump 7 7.0
8 RS200   Y 1270 DWSC Alex Smallwood Callum Farnden 8 8.0
9 RS200   J 1684 St Mawes Sailing Club Amy Boyle Esme Barraclough 9 9.0
10 RS200   J 1681 ISC Bertie Fisher Julia Staite 10 10.0
11 RS200 Twocan J 1439 Bristol Corinthian Yacht Club Bettine Harris Anna Horackova 11 11.0
12 RS200   Y 1543 Wessex SC Jamie Harris Hattie Collingridge 12 12.0
13 RS200 Elephant J 1643   Ben Goult Fiona Nee 13 13.0
14 RS200   Y 1415 Hayling Island SC James Hall Finn Elliot 14 14.0
15 RS200     1363 Frensham Pond Will Shepherd Toby Slump 15 15.0
16 RS200 Sea Breeze J 1660 FPSC Sam Goult Sarah McEwan 16 16.0
17 RS200 Tinkle Winkle J 728 Leigh and lowton Sailing Club, Abersoch Adam Catlow Jake Faithfull 17 17.0
18 RS200 Elmo Y 1309 Wessex Sailing Club Scott Wilkinson Zoe RDGa 17.8
19 RS200   J 939 Roa Island / Windermere School James Johnson Tom Johnson 18 18.0
20 RS200 No Excuse J 1100 Frensham Pond Sailing Club Bridgitte Nee Tom Walker 20 19.0
21 RS200 Calypso O 1340 Waldringfield SC Edward Harris Alex 21 20.0
22 RS200 Nicola Y 1179 Waldringfield Archie Penn Erin Marks BFD 28.0
22 RS200   Y 999 Frensham pond sailing club Charlotte VIdelo Ben Flower BFD 28.0
22 RS200   J 1417 Frensham Pond Sailing Club Ryan Harris George Little DNF 28.0
22 RS200   J 1402 Yorkshire Dales Sailing Club Ben Dearden Alice Carter BFD 28.0
22 RS200   J 1253 Broadstairs SC Tom Hirst Joe Sutton-Jones DNS 28.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com